Aktualności

Meble w ogrodzie 28 kwietnia, 2020

Zakładanie ogrodu to nie tylko projektowanie zieleni. To tworzenie zacisznego miejsca do wypoczynku dla nas i naszych dzieci. Aby cieszyć się nim przez dłuższy czas, należy dbać nie tylko o rośliny, ale także o meble, które się w nim znajdują.
Najłatwiejsze do pielęgnacji są niewątpliwie meble z polipropylenu. Jeśli nie mają wytłoczonego wzoru ich gładka powierzchnia jest idealna do mycia zaś pył i kurz nie osadza się w szczelinach. Jeśli mają wzór – również nie jest to problemem. Wystarczy woda pod ciśnieniem, ewentualnie szczotka i cały brud jest wymyty. Są one wytrzymałe i nie są im straszne skrajne warunki atmosferyczne: ani palące słońce, ani deszcz czy grad. Meble z polipropylenu nie wymagają impregnowania. Występują w wielu nowoczesnych wzorach.

Pielęgnacja ogrodów Białystok - Meble ogrodowe
Kolejnym przykładem mebli ogrodowych są meble z technorattanu. Jest on łatwy w pielęgnacji podobnie jak polipropylen. Plecionki technorattanowe nie nasiąkają wodą, są odporne na promienie UV i nie musimy ich zabierać z ogrodu zimą. Mają swoich zagorzałych zwolenników ze względu na swoisty wygląd.
Pielęgnacja ogrodów Białystok - Meble ogrodowe
Inną grupą są meble drewniane. Pięknie się prezentują, ale są niezwykle pracochłonne jeśli chodzi o konserwację. Muszą być niezwykle dokładnie zaimpregnowane, a czynność tę powtarzamy cyklicznie. Bardzo często blakną na słońcu, a nieodpowiednia pielęgnacja sprawia, że nasiąkają wodą, puchną i nie wyglądają estetycznie. Dlatego są to meble, które coraz rzadziej pojawiają się w naszych ogrodach mimo niewątpliwego piękna, jakie charakteryzuje drewno.
Pielęgnacja ogrodów Białystok - Meble ogrodowe